Materiał wypełniający

MATERIAŁ WYPEŁNIAJĄCY – LOLLAND

l lMateriał Wypełniający Lolland w głównej mierze wykonany jest z tworzywa EVA. Wykorzystywany jest do wypełnienia części wewnętrznej wkładki. Stosowany we wkładkach komfortowych, jak i we wkładkach dla sportowców. Zwiększa swoją elastyczność w temperaturze 110-130 stopni Celsjusza. Materiał absorbuje nadmierne naciski zapewniając komfortowe użytkowanie.

MATERIAŁ WYPEŁNIAJĄCY – MANUS

Materiał wypełniający Manus wykorzystywany do wypełnienia części środkowej (wewnętrznej) wkładki. Dzięki swoim właściwościom materiał wykonany z tworzywa EVA i korku zapewnia optymalną amortyzację, jak i odpowiednie podparcie stopy w bucie. Materiał Manus jest bardzo lekki, a zarazem wytrzymały, zapewniając odporność na szybkie odkształcenie. Podgrzanie do temeratury 100 stopni Celsjusza zwiększa elastyczność materiału Manus.
Materiał używany bardzo powszechnie w podologii.

MATERIAŁ WYPEŁNIAJĄCY – ETOLIN

Materiał Wypełniający Etolin wykorzystywany jako warstwa wewnętrzna (środkowa) wkładki, a także jako warstwa wierzchnia. Materiał można stosować jako wypełnienie skrótu w kończynie. Materiał Etolin można używać do wkładek seryjnych, jak i wkładek ortopedycznych (wkładek indywidualnych robionych na miarę). Jest to rodzaj bardzo wytrzymałego materiału EVA. Jego twardsze zamienniki to Epi oraz Efate.
Nabiera silnych właściwości elastycznych w temperaturze 90-120 stopni Celsjusza.

MATERIAŁ WYPEŁNIAJĄCY – EPI

Materiał Wypełniający Epi jest wykorzystywany zarówno jako warstwa wewnętrzna (środkowa) wkładki, jak i część wierzchnia. Materiał można stosować do wyrównania nierówności długości kończyn. Można go używać jednocześnie do produkcji wkładek indywidualnych, jak i wkładek seryjnych, a także ortez. Materiał Epi nadaje się do tworzenia elementów korekcyjnych, klinów supinujących, pronujących, a także jako podparcie łuku podłużnego stopy. Bardziej miękki zamiennik to Etolin, natomiast zamiennik twardszy to Efate.

MATERIAŁ WYPEŁNIAJĄCY – EFATE

Materiał Wypełniający Efate wykorzystywany zarówno do części środkowej, spodniej, jak i wierzchniej wkładki. Dzięki swojej twardości materiał nadaje się do tworzenia elementów korekcyjnych we wkładce (np. klinów supinujących, pronujących, wyrównywania skrótów w kończynie. Materiał nabiera zwiększonej elastyczności w temperaturze 90-120 stopni Celsjusza. Wysoka twardość materiału pozwala na wykorzystanie go również jako podeszwa do obuwia. Jego bardziej miękkie zamienniki to Epi oraz Etolin.

MATERIAŁ WYPEŁNIAJĄCY – KODIAK

Materiał Wypełniający Kodiak składa się z naturalnych materiałów zazwyczaj kory dębu z obszaru śródziemnomorskiego. Korek jest materiałem elastycznym, wytrzymałym i bezpiecznym dla zdrowia. Posiada właściwości antystatyczne dlatego nie pochłania kurzu nie powodując alergii. Dzięki swojej porowatej i elastycznej strukturze korek zapewnia absorpcję nacisków i uderzeń. Korek ze względu na swoje naturalne podłoże nie starzeje się i nie traci swoich właściwości.