Materiał wierzchni

Materiał wierzchni – miquelon

Materiał Wierzchni Miquelon wykorzystywany do części wierzchniej wkładki. Specjalna struktura zapewnia przepuszczalność powietrza, co zapewnia komfort
i higienę użytkowania. Materiał wykorzystywany zarówno do wkładek seryjnych, jak i wkładek ortopedycznych.
Materiał Miquelon nie barwi skóry, ani innych materiałów.

Materiał wierzchni – navarino

Materiał Wierzchni Navarino wykorzystywany do części wierzchniej wkładki.
Dzięki swojej delikatnej strukturze materiał Navarino nie podrażnia skóry wrażliwej. Polecany jest do części zewnętrznej wkładek dla diabetyków, reumatyków, jak i osób ze stopami wrażliwymi.
Materiał Navarino nie barwi skóry, ani innych materiałów.

Materiał wierzchni – elba

Materiał Wierzchni Elba wykorzystywany bardzo powszechnie jako wierzchnia strona wkładek ortopedycznych i seryjnych. Dzięki swojej porowatej strukturze zapewnia cyrkulację powietrza, zabezpieczając przed nadmiernym poceniem się stopy. Materiał wykorzystywany zarówno do wkładek do butów, jak i ortez pozwalając na dużą elastyczność w temperaturze 90-120 stopni Celsjusza.

Materiał wierzchni – dall

Materiał Wierzchni Dall jest materiałem naturalnym wykonany w całości z dwoiny świńskiej. Wykorzystywany jest do pokrycia wkładek do butów, elementów korekcyjnych i wypełniających takich jak: podpiętki, kliny, peloty. Dwoina jest naturalna, niebarwiona, bardzo wytrzymała. Ze względu na naturalne pochodzenie materiału, arkusze są różnego kształtu w zależności od wielkości zwierzęcia.

Materiał wierzchni – devon

Materiał Wierzchni Devon wykorzystywany jest do wypełnienia wierzchniej strony wkładki. Wykorzystywany materiał składa się z części materiału Pionier 3mm, a także cienką ok 0,2 mm warstwę czarnego perforowanego materiału. W całości materiał Devon nadaję się do pokrycia wkładki przeznaczonej zarówno dla stopy wrażliwej w tym stopy cukrzycowej, reumatoidalnej, a także dla sportowców i zwiększenia komfortu chodzenia podczas codziennego dnia.